myriam jessier eveI7MOcSmw unsplash 1536x1024 1 1024x683 - مزایا و علت نیاز به بهینه سازی وب سایت

مزایا و علت نیاز به بهینه سازی وب سایت

5
(1)

 علت نیاز به بهینه سازی وب سایت و هدف از سئو، بهبود رتبه سایت در لیست نتایج موتورهای جستجو است تا بتوان با افزایش ورودی‌های هدفمند، میزان فروش را افزایش داد. مطالب ارائه شده در این بخش برای آن دسته از افراد و مدیرانی است که به یک استراتژی صحیح و اصولی برای موتورهای جستجو نیاز ندارند! امیدواریم که این اشتباه بزرگ به خاطر عدم آگاهی از مزایای سئو باشد. چون اگر از مزایای سئو آگاه باشند و این کار را انجام ندهند، می توان گفت کسب و کار خود را به سمت مرگ هدایت خواهند کرد!

در این نوشته ۲۰ نکته مهم در راستای مزایای سئو برای شما ارایه خواهد شد. 

 

 1. افراد زیادی در گوگل به دنبال محصولات و خدمات شما هستند!

آمار بسیار بالایی است اما جالب است بدانید که بیش از ۲ میلیارد نفر در فضای اینترنت همواره آنلاین هستند. ۹۳ درصد از فعالیت‌های آنلاین از موتورهای جستجو آغاز می‌شود. ۴۰  هزار جستجو در ثانیه و ۳.۵ میلیارد جستجو در روز انجام می‌شود.

بنابراین مطابق این آمارهای عجیب و غریب و سرسام آور، میلیون‌ها فرصت برای کسب و کار شما وجود دارد. یکی از مزایای سئو این است که مشتریان و کاربران شما هر روز و به دلایل مختلفی از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند و این فرصتی است که می‌بایست آن را غنیمت شمرده و از آن نهایت استفاده را ببرید.

 

 1. بالا بودن کیفیت جذب ورودی‌های سئو، از مهم ترین مزایای سئو است.

تصور می‌کنید چرا ترافیک موتورهای جستجو بهترین ترافیک است؟ به این دلیل که افراد زیادی از سراسر کشور یا دنیا به دنبال حل مشکلی هستند که به دست شما انجام می‌شود. بنابراین شما می‌توانید با بهینه سازی سئو سایت برای موتورهای جستجو، ترافیک بیشتری به سایت خود جذب کنید.

نکته جذاب‌تر در سئوی سایت این است: سئو به دنبال راهکاری است که شما نیازی به تبلیغات برای فروش محصولات یا خدمات خود نداشته باشید. همین نکته است که صنعت سئو را به صنعتی ارزشمند تبدیل کرده است.

 

Picture1 11 300x200 - مزایا و علت نیاز به بهینه سازی وب سایت

 

 1. احتمال تبدیل کاربران ورودی از سئو به مشتری بسیار بالاست.

می‌توان گفت که ترافیک دریافتی از موتورهای جستجو دارای بالاترین نرخ تبدیل به مشتری نهایی برای اکثر وب‌سایت‌هاست. با استفاده از تثبیت موقعیت خودتان در موتورهای جستجو، می‌توانید موقعیت‌های بیشتری برای کسب و کارتان ایجاد کنید.

در واقع سئو تلاش می‌کند تا بازدید وب سایت شما به صورت هدفمند افزایش یابد و هنگامی که کاربر وارد صفحه‌ی شما شود، همان کاری را انجام دهد که شما پیش از این برای آنها طراحی کرده بودید. این یکی از مهم‌ترین مزیت‌های سئو در بین دیگر مزایای سئو است.

 

 1. سئو تاثیر بالایی در افزایش فروش شما خواهد داشت.

سئو افسانه نیست. اگر یک محصول قابل اعتماد برای مشتری داشته باشید، به‌طور قطع، سئو می‌تواند منجر به افزایش فروش و سبقت از رقبایتان شود. شما می‌بایستی بر روی بهترین استراتژی‌های سئو سرمایه گذاری کنید تا از مزایای سئو بهره مند شوید. با داشتن یک کمپین حرفه‌ای سئوی، کسب و کار شما بر روی افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری قدم خواهد گذاشت.

 

 1. افزایش اعتبار کسب و کار، از دیگر مزایای سئو به شمار می‌رود.

مردم همواره به گوگل اعتماد دارند و در طول روز شاید بارها از آن استفاده کنند تا آنچه را که به دنبال آن هستند، پیدا کنند. با کسب رتبه‌ی بالا در گوگل و دیگر موتورهای جستجو در بین مخاطبین خود اعتبار و اعتماد کسب خواهید کرد.

چراکه طبق آمارها ۳۷ درصد از کلیک‌های صورت گرفته در موتورهای جستجو مربوط به وب سایت‌های با رتبه بالاست. سئو به طرز قابل توجهی بر تصمیمات اتخاذ شده برای خریدهای مختلف تأثیرگذار است. این تأثیرگذاری به دلیل اعتبار و اعتماد به وجود آمده است.

 

 1. سئو هزینه‌های موجود برای کسب و کار را کاهش می‌دهد.

یکی دیگر از مزایای سئو رایگان بودن آن است. بهینه سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو به مراتب ارزان‌تر از انجام تبلیغات و روش‌های مختلف بازاریابی برای خرید مشتریان است. تنها هزینه‌ی موجود مربوط است به بکارگیری یک شرکت معتبری که در زمینه‌ی سئوی سایت فعالیت کند.

به جز تجربه در کدنویسی وب سایت و الگوریتم‌های گوگل، شما به یک شرکت معتبر و قابل اعتماد برای بهبود رتبه سایت خود نیاز دارید. در همین راستا، گروه نگاه نو می‌تواند همراه کسب و کار شما باشد تا آن را از مزایای سئو بهره‌مند سازد.

Picture1 12 300x300 - مزایا و علت نیاز به بهینه سازی وب سایت

 1. در سئو با هیچ هزینه تبلیغاتی درگیر نخواهید شد!

اگر رتبه خوبی در سئو داشته باشید نیازی به تبلیغات ندارید و مجبور به پرداخت هزینه برای نمایش سایت در لیست نتایج نیستید. شما می‌توانید ترافیک وب سایت‌تان را بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای افزایش دهید. سئوی سایت به وضوح از نظر هزینه‌ها مقرون به صرفه‌تر از تبلیغات مختلف است.

بنابراین با اطمینان از اینکه به دنبال رشد و رونق کسب و کار خود هستید، کمپین تبلیغات گوگل خود را متوقف کنید و با کسب رتبه خوب در سئوی سایت، نتایج بهتری به دست آورید و از مزایای سئو بهره مند شوید. یک استراتژی اصولی و حرفه‌ای بهینه سازی سایت به شما کمک می‌کند تا پول‌های تبلیغاتی و بودجه‌های خود در این بخش را کاهش دهید و کارآمدتر به سرمایه گذاری بپردازد.

 

 1. یکی از علت نیاز به بهینه سازی وب سایت این است که همیشه در حال پیشرفت هستید.

سئو فرآیندی شبانه روزی، ۲۴ ساعته و در تمام روزهای سال است. سئو ارتباطی به تعطیل بودن یا نبودن ندارد. در هر شرایطی ممکن است وب سایت‌تان رشد کند. بنابراین سئو خواب نیست و رنکینگ وب سایت شما یک شبه ناپدید نخواهد شد. شما می‌توانید درتمام طول روز به کسب رتبه‌ی بهتر بپردازید.

 

 1. سئو بلند مدت است.

سئو به عنوان یک استراتژی بلندمدت ممکن است برای کسب رتبه خوب برای وب سایت شما، ۶ تا ۱۲ ماه زمان بطلبد. با این وجود همین زمان یا حتی بیشتر از آن نیز برای از دست دادن رتبه‌ی شما در موتورهای جستجو نیاز است و می‌تواند مزیتی بزرگ‌تر برای شما محسوب شود.

هنگامی که استراتژی مناسبی برای دریافت رتبه‌های بالاتر پیدا کردید، به ندرت سقوط خواهید کرد. این مسأله از سویی با توجه به افزایش رقابت‌ها در بین الگوریتم‌های جستجوگر معروف مانند گوگل برجسته‌تر شده است و به راحتی امکان کاهش رتبه‌ی شما وجود ندارد.

 

Picture1 13 300x200 - مزایا و علت نیاز به بهینه سازی وب سایت

 

 1. سئو، سرعت وب‌سایت‌تان را بهبود می‌بخشد.

همان‌طور که مشغول کار کردن بر روی بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو هستید، سرعت وبسایت‌تان را نیز بهبود می‌بخشید. وب سایت‌های با سرعت بالا به طور قطع تجربه‌های عالی و منحصر به فردی برای کاربران و بازدیدکنندگان در صفحات شما رقم خواهند زد. علاوه براین رتبه‌های خوب سئو همیشه سرعت بالایی در بارگذاری صفحات داشته‌اند.

 

 1. سئو باعث افزایش بازگشت مشتری می‌شود.

هر چه بیشتر توسط مشتریان دیده شوید، با احتمال بیشتری از شما خرید می‌شود. رتبه خوب سئو به شما کمک می‌کند تا در معرض دید باشید و احتمال فروش و جذب کاربران و تبدیل آنها به مشتری را بالا ببرید.

 

 1. سئو اقتصادی است.

سئو بسیار مقرون به صرفه‌تر از تبلیغات عمل می‌کند. اندکی جستجو درمورد قیمت‌های ارائه شده برای بهینه سازی وب سایت‌های مختلف، همواره رقم‌های پایین‌تری نسبت به هزینه‌های تبلیغات خواهد داشت. هنگامی که وب سایتتان در رتبه‌های بالای گوگل قرار می‌گیرد، هزاران بازدید کننده وارد صفحات مخالف وب سایت شما می‌شوند. این مورد یکی از مهم‌ترین مزایای سئو به شمار می‌رود!

 

 1. سئو آمار بازدید وب سایت را افزایش می‌دهد.

همانطور که قدرت وب سایت شما با موتورهای جستجو افزایش می‌یابد، چند چیز دیگر نیز اتفاق می‌افتد.

 • رتبه سایت شما در گوگل افزایش پیدا می‌کند.
 • محتوای وبلاگ شما با احتمال بیشتری در گوگل یافت خواهد شد.
 • سئوی سایت تعداد بازدید سایت را افزایش می‌دهد.
 • با استفاده از سئو، بازدید بیشتری از موتورهای جستجو دریافت خواهید کرد.
 • علاوه بر این بازدید کنندگان وب سایت شما احتمالاً وب سایت شما را به دوستان خود نیز معرفی می‌کنند.

حضور قدرتمند سئو در ساز و کار شما به معنای واقعی کلمه و به شکلی عجیب موجب رشد بازدید و ورودی از سایت‌های دیگر خواهد شد.

 

 1. سئو قابل اندازه گیری است.

شما می‌توانید با قابلیت اندازه گیری و سنجش سئو، نرخ تبدیل و ورودی‌های خود را اندازه گیری کنید. علاوه بر این می‌توانید میزان پیشرفت و رتبه سایت و بازدید آن را اندازه گیری کنید. با استفاده از ابزارهای مناسب یا شرکت‌های معتبر سئو، قادر خواهید بود تا کلمات کلیدی مورد جستجو را در گوگل برای کسب و کارتان بهینه‌تر کنید.

 

 1. رقبای شما هم سئو استفاده می‌کنند و این می‌تواند اصلی ترین علت نیاز به بهینه سازی وب باشد!

مشتریان شما با نیازهای مخصوص به خود، سفر اینترنتی خود را آغاز می‌کنند. در این میان رقبای شما از جستجوهای موجود برای کسب و کار خود استفاده می‌کنند. دیر یا زود، اگر از سئو برای رشد کسب و کار خود استفاده نکنید، طولی نمی‌کشد که دیگر کسب و کاری نخواهید داشت، چون رقبای شما همه بازار را به خودشان اختصاص می‌دهند.

 

 1. سئو می‌تواند کسب‌وکارهای نوپا را با شرکت‌های بزرگ‌تر هم‌پا کند.

اگر یک شرکت یا کسب و کار کوچک را اداره می‌کنید حتماً متوجه شدید که رقبا در Google Adwords قوی‌تر هستند. با این حال یک استراتژی موثر سئو می‌تواند راه خود را برای به دست آوردن رتیه بالاتر باز کند. در حالی که شرکت‌های بزرگ‌تر به تبلیغات متکی هستند، شما می‌توانید با اتخاذ استراتژی هوشمندانه سئو، مشتریان خود را بدست آورید.

 

 1. از علت نیاز به بهینه سازی وب تصاحب بازارهای جدید است!

هنگامی که وب سایت شما بهینه سازی شده باشد، می‌توانید وب سایت خود را بیشتر توسعه دهید تا سایر کلمات کلیدی مورد نظر کاربران را نیز هدف قرار دهید. کلمات کلیدی که انتخاب می‌کنید می‌تواند محصولات یا خدمات جدیدی باشد که قرار است به مخاطبین و مشتریان‌تان ارائه دهید. شما می‌توانید در موتورهای جستجو برای دستیابی به بازدید بیشتر، موضوعات جدیدی را هدف بگیرید و آنها را برای به دست آوردن و ورود به بازارهای جدید به کاربران ارائه دهید.

 

 1. مزایای سئو موجب افزایش ارزش کسب و کارتان خواهد شد.

کسب و کار شما با ارزش‌تر می‌شود، چرا که رنکینگ سئوی شما ارتقا می‌یابد. اگر به دنبال فروش کسب‌وکار خود هستید، این نکته را بدانید که بسیاری از خریداران، رتبه بندی قدرتمند سئو را به عنوان دارایی ارزشمند و نامحدود شما در نظر خواهند گرفت. شاید به این دلیل باشد که گرایش رنکینگ سئو به نگهداری ارزش و حفظ آن در طول سال‌های بعدی است.

 

 1. سئو تمام فعالیت‌های بازاریابی آنلاین شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

تمام فعالیت‌های بازاریابی آنلاین به نوعی می‌تواند به رتبه بندی‌های سئوی شما وابسته باشد. طراحی وب سایت، بازاریابی محتوا، خدمات بازاریابی، شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات آنلاین بر سئو تاثیر می‌گذارند. یک کمپین بازاریابی یکپارچه و منسجم، به رتبه بندی سئوی شما اثر خواهد گذاشت. علاوه بر رتبه بندی بالاتر، سئو به روند برگشت سرمایه‌ی شما در فعالیت‌های بازاریابی‌تان سر و شکل تازه‌تری خواهد داد.

 

 1. سئو یکی از بهترین استراتژی‌های روابط عمومی دیجیتال است.

سئو یکی از جدیدترین استراتژی‌های روابط عمومی است. سئو توانسته به روابط عمومی مفهوم جدیدی ببخشد و آن را معنی‌دار کند. بنابراین به منظور داشتن رتبه‌ی بالاتر در موتورهای جستجو نیازمند داشتن لینک‌های باکیفیت و بک‌لینک‌ها هستید.

بک‌لینک‌ها پیوندهایی از سایت‌های دیگر هستند که شما را لینک کرده‌اند. به دست آوردن بک‌لینک‌های باکیفیت ممکن است تحت تاثیر تبلیغات انجام شده باشد و یا اینکه محبوبیت شما باعث شود که دیگران بک‌لینک‌های خوبی به شما بدهند. بدیهی است که داشتن محبوبیت بیشتر، فرصت‌های رشد بیشتری را نصیب‌تان خواهد کرد.

 

مطلب فوق را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

برای امتیاز دهی مطلب کلیک کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گفتگو در واتساپ
گفتگو در واتساپ