طراحی گرافیک

Graphic Design

اگر همه تلاش و هزینه شما برای طراحی سایت محدود به این موضوع باشد که صرفاً کاربران به سایت شما وارد شوند، ولی سایت شما گرافیک خوبی نداشته باشد و نتواند مخاطب را در سایت نگه دارد، ضرر کرده اید و هزینه شما هدر رفته است. چون اولین چیزی که وقتی کاربران وارد سایت میشوند به آن توجه میکنند جذابیت سایت و مرتب بودن آن است. پس از ورود به سایتی که جذابیتی نداشته باشد بلافاصله صفحه را می بندند. در نتیجه این موضوع باعث bounce rate بالا در سایت شما میشود.
bounce rate یا نرخ پرش به درصد تعداد افرادی که تنها یک صفحه از سایت شما را مشاهده میکنند و از آن خارج میشوند گفته میشود. به طور ساده تر فرض کنید سایت شما در روز 100 بیننده دارد و 70 نفر از آن ها با دیدن یک صفحه از سایت شما خارج شده اند، در این صورت مقدار bouce rate سایت شما 70% است.

طراحی UI و UX چیست؟

UI به معنای رابط کاربری است که به طراحی ظاهر محصول و قسمت‌هایی از آن که برای کاربر قابل مشاهده است، می‌پردازد. منظور از طراحی UX ساختن تجربه‌ خوب از یک محصول، سرویس یا خدمات برای کاربری که از آن استفاده می‌کند، است. با نگاه نو همراه باشید.

تفاوت UI و UX

وظایفی که یک طراح رابط کاربری (UI) دارد؟
بررسی پروژه و نیازسنجی
طراحی بصری کاربر
توسعه گرافیکی محصول
برندینگ
تحقیق درباره طراحی، تعاملی بودن و ریسپانسیو
چیدمان راحت، استفاده از پالت رنگی و تایپوگرافی در محتوای سایت یا محصول، طرح‌بندی سازمانی
نمونه‌سازی و ارائه طرح اولیه
پیاده‌سازی و تعامل با توسعه‌دهنده محصول

وظایف یک طراح تجربه کاربری (UX) چیست؟
مدیریت و بررسی رفتار کاربر و تعامل بین او با محصول
ارزیابی و شناسایی نیاز و تجربه کاربری با استفاده از ابزارهایی مانند مصاحبه‌ها، نظرسنجی‌ها، ابزارهای گوگل، مانتورینگ پلتفرم‌
تجزیه و تحلیل جامعه رقیب
طراحی نمونه اولیه و آزمایش
تمرکز روی اطلاعاتی که به کاربر داده می‌شود یا از او گرفته می‌شود. مانند فرم‌های ثبتنام در وب‌سایت
معماری اطلاعات
بررسی بخش مارکتینگ
نوشتن و تدوین استراتژی

مراحل تبدیل شدن به یک طراح UI و UX

۱- اصول طراحی را بدانید

در طراحی دو نکته بسیار حائز اهمیت است: امکانات و جزئیات! امکانات کاربران را به سمت محصول یا وب‌سایت شما می‌کشاند. جزئیات و ظاهر، آن ها را جذب می‌کند و نگه می‌دارد. برای اینکه بتوانید مهارت‌های لازم طراحی رابط کاربری را کسب کنید، ابتدا باید با اصول آن آشنایی داشته باشید. اصول طراحی شامل موارد زیر است:

ساختار:

رابط کاربری باید یک مدل ثابت، هدفمند و کاربردی داشته باشد که کاربر بتواند به‌راحتی و سریع آن را درک کرده و جذب شود.

سادگی:

رابط کاربری درعین حال که باید ساده و انعطافپذیر باشد، بتواند همه اطلاعات و گزینه‌های لازم برای انجام شدن هر فعالیتی را در اختیار کاربر قرار دهد بدون آنکه بخواهد اطلاعات غیر ضروری را ارائه دهد. همچنین باید بتواند هزینه خطاها و اشتباهات احتمالی را کاهش دهد.

رنگ، کنتراست و تایپوگرافی:

یک طراح رابط کابری باید با واژگان رنگ، اصول و روانشناسی آن آشنا باشد. همچنین با استفاده از کنترانست، اطلاعات را سازماندهی کند. از اصول تایپوگرافی در انتخاب فونت و سایز متن آگاه باشد.

۲- تجربه کاربری

هر شخصی در طراحی تجربه کاربری باید مراحل پروسه و ایجاد یک پروژه را درک کرده و به‌کار گیرد.

تحقیق:

قدم اول و اساسی برای شروع هر پروسه طراحی تحقیق است. در این مرحله هدف، آشنایی با پروژه و شناخت امکانات و نیازهاست. فعالیت‌هایی که در این مرحله انجام می‌گیرد شامل: شناخت کاربران،‌ بررسی رقیب‌ها، بررسی مارکت، بررسی نیازها، بررسی چالش‌ها و … می‌باشد.

تحلیل:

طراحی برای حل مسئله به‌کار میرود. برای اینکه بتوانیم راه‌حل خوبی ارائه دهیم ابتدا باید مسئله را به ‌درستی درک کنیم. متدهایی که در این مرحله به ‌کار می‌رود عبارت ‌است ‌از: ساخت نقشه مسیر کاربر، تبدیل اهداف به متن، استوری بورد، یوزرفلو و … .

تولید:

براساس نتایجی که از دو مرحله قبل بدست می‌آید، در این پروسه طراحی انجام می‌گیرد که امکان دارد چندین دفعه تکرار شود تا به نتیجه دلخواه برسد. کارهایی که دراین مرحله انجام می‌گیرد: اسکیس، وایرفریم، طراحی کامپوننت‌ها و…

توسعه:

در این مرحله، تیم فنی پروسه توسعه طراحی را شروع می‌کنند. بهتر است طراح رابط کاربری همچنان در این مرحله حضور داشته باشد، چون در زمان توسعه گاهی لازم است تغییرات جزئی در طرح داده شود. فعالیت‌هایی که در این مرحله صورت می‌پذیرد: توسعه فرانت‌اند و بک‌اند

تست:

بعد از آماده شدن طرح‌ها، به مرحله تست پروژه می‌رسیم. تست‌هایی که دراین مرحله انجام می‌گیرد عبارتند از: تست کاربرد پذیری، بررسی متریک‌ها، تهیه گزارش‌ها و نظرسنجی از کاربران
مهمترین نکته‌ای که باید بدانید اینست که در این پروسه مسائل زیادی اتفاق می‌افتد که برای حل آن ها باید آمادگی لازم را داشته باشید و بدانید این روند تکرارشدنی و همیشه فعال است.

۳- آشنایی با نرم‌افزارهای طراحی

برای طراح UI و UX شدن نیازمند ابزارهایی هستیم که بتواند این فرآیند را برایمان آسان‌تر کند. در زیر با ۳ ابزار طراحی آشنا می‌شوید:

اسکچ:

به ‌عنوان یک ابزار طراحی تجربه کاربری و رابط کاربری برای اکثر طراحان وب جایگزین فتوشاپ شده است.

adobe XD:

یک ابزار طراحی وب‌سایت است که به شما این امکان را می‌دهد که به ‌سادگی بتوانید مفهوم و یا نمونه‌ای را پیاده‌سازی کنید.

فیگما:

به شما امکان طراحی، نمونه‌سازی و جمع‌آوری بازخورد از دیگر طراحان را می‌دهد.

۴- تمرین و تمرین و تمرین

علاوه بر دانستن اصول طراحی، شما باید خود را تمرین دهید تا بتوانید طراحی خوب و بد را دیده و نقاط قوت و ضعف طراحی را مشخص کنید. بهترین روش برای این راه، طراحی از راه الهام است. تنها راه خلاق بودن، تحقیق و بررسی است.

۵- بررسی مقالات و منابع آموزشی

می‌توانید برای یادگیری طراحی به وب‌سایت‌های زیر مراجعه کرده و یا از کتاب‌های معرفی شده بهره بگیرید.

وب‌سایت‌:

دوره‌های آموزشی دانشگاه Stanford در Lynda و Coursera و udmey
uxpa
uxdesign
uimovement.com
awwwards

کتاب‌:

Experience design
Design for experience
Ux team of one

۶- مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنید

به عنوان یک طراح UI و UX باید بتوانید مهارت‌های ارتباطی خود را افزایش دهید تا بتوانید کاربران را درک کرده و نیازهای آن ها را رفع کنید. مهارت‌هایی مانند حس همدردی، خوب گوش دادن، توانایی به چالش کشیدن، مهارت نوشتاری و ارتباطی مطلوب.

 

چرا نگاه نو؟

طراحی وب سایت حرفه ای اگر هم تراز و مرتب باشد ناخود آگاه چشمان مخاطبین و کاربران و خوانندگان مطالب سایت را به طرف محتوای وب سایت راهنمایی و هدایت می کند. شرکت دیجیتال مارکتینگ نگاه نو در طراحی گرافیک سایت های شما تبحر ویژه ای دارد. این شرکت با کمک برترین گرافیست ها و طراحان رابط کاربری سایت، باعث جذب مخاطبان بیشتر و حرفه ای تر به نظر رسیدن شما خواهد شد.

آماده یک گفت و گوی خوب هستید؟

وجه تمایز

iconf4 - طراحی گرافیک

قدمت و تجربه

سابقه 18 سال حضور مستمر و تجربه سـال‌ها فعالیت و مطالعه در عرصه کسب و کارهای آنلاین

iconf3 - طراحی گرافیک

تیم کارآزموده و خلاق

بی‌شک نگاه نو موفقیت و استمرارش را مدیون تیمی متخصص، متعهد و باتجربه است.

iconf2 - طراحی گرافیک

پشتیبانی حرفه‌ای

تیم پشتیبانی حرفه‌ای نگاه نو در تمام مراحل قبل، در حین و بعد از اجرای پروژه همیشه با شماست.

iconf1 - طراحی گرافیک

کارشناسی اختصاصی

در هر پروژه‌ای که به ما می‌سپاریـد، کارشناس حرفه‌ای خودتان را داشته باشید.

درخواست مشاوره

 • یکی از بازه های زمانی زیر را انتخاب کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

  • ۹ تا ۱۲
  • ۱۲ تا ۱۵
  • ۱۵ تا ۱۸
  • ۱۸ تا ۲۱
  متن خطا