سئو و بهینه‌سازی سایت

SEO

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو با هدف بهبود عملکرد سایت و افزایش ترافیک ورودی و در نتیجه افزایش نرخ بازدید از سایت شما انجام می‌شود. با سئو کردن سایت وقتی محصول یا خدمات شما را جستجو کنند، سایت شما در صفحه جستجوی گوگل رتبه بالاتری می‌گیرد و این اعتبار بیشتری به سایت شما می‌دهد. در نتیجه مشتریان بیشتری وارد سایت شما می‌شوند و اگر سایت شما کاملا حرفه‌ای ساخته شده باشد، میزان فروش شما بیشتر می‌شود.

اهمیت قرار گرفتن در بالای اولین صفحه جستجوی گوگل برای وبسایت‌های کسب و کار، بر کسی پوشیده نیست. هرقدر در صفحه جستجوی گوگل جایگاه بالاتری داشته باشید، نرخ ورود مشتری به سایت شما بیشتر خواهد شد.

سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، به منظور بهبود عملکرد سایت شما براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب مخاطبان بیشتر از این روش انجام میگیرد. فاکتورهای بسیاری در سئو شما تاثیر دارند، از کلمات به کار رفته در متن و محتوا تا لینک های ورودی به سایت شما از سایت های دیگر، گاهی اوقات حصول اطمینان از ساختار مناسب سایت شما برای موتورهای جستجو را سئو مینامیم.

مهم ترین سوالی که مخاطبان از خود میپرسند این است که تعریف دقیق سئو چیست؟ سئو به فعالیت هایی که در طراحی سایت، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام میدهیم تا جایگاهی بهتر در نتایج جستجوی گوگل کسب کنیم و مخاطب بیشتری جذب کنیم، می گوییم. با نگاه نو همراه باشید.

10 نکته بهینه‌سازی سایت در نوشتن محتوا

از عناوین جذاب کمک بگیرید

عنوان مطالب تاثیر بسیاری روی احتمال کلیک مخاطبان و همینطور افزایش ترافیک سایت دارد. 80 درصد افراد، عنوان مطالب را می بینند، اما فقط 20 درصد از آن ها روی مطالب کلیک می کنند.
برای انتخاب عناوین جذاب لازم نیست یک نویسنده حرفه ای باشید. می توانید از عبارات تاثیرگذار کمک بگیرید تا احتمال کلیک روی آن ها را بالا ببرید.
اما این مسئله چه تاثیری روی سئو دارد؟ عناوین صفحه بیشترین تاثیر را روی مخاطب می گذارند و درصورتی که خوب نوشته شده باشند، باعث افزایش CTR سایت در نتایج جستجو می گردند. افزایش CTR هم به معنی مخاطبپسند بودن محتواست و گوگل به این مسئله اهمیت بسیاری می دهد.

کلمات کلیدی

قبل از نوشتن هر گونه محتوا باید تحقیقات زیادی درباره کلمات کلیدی کنید. کلمات کلیدی بلندتر احتمال کسب رتبه بهتر را افزایش می دهند و شما باید همیشه با پیدا کردن کلمات کلیدی جدید و نوشتن مطالب مرتبط با آن، سایت خود را بالا نگه دارید.

سرعت سایت

خیال کنید که روی سایتی کلیک کرده و زمان بسیاری را برای بارگذاری کامل آن منتظر مانده اید. مطمئنا هر مخاطبی در این شرایط سایت را ترک کرده و دیگر وارد آن نمی شود.

سرعت سایت نه تنها یکی از فاکتورهای مستقیم و تاثیر گذار در سئو می باشد، بلکه امری ضروری در جلب رضایت مخاطبان است. اگر سرعت بارگذاری سایت شما بیش از 3 ثانیه باشد، احتمالا با مشکلاتی مواجه هستید. یک مطلب سایت شما امکان دارد برای مخاطبان بسیار جذاب باشد، اما به علت کند بودن سرعت سایت، احتمالا دیگر به سایت شما نیایند.

برای تست سرعت سایت می توانید از ابزارهایی مثل GTMetrix، Pingdom و Google Insight کمک بگیرید و با کمک این ابزارها، راه حل های مشکل سرعت سایت را هم مشاهده کنید.

به فرمت محتوا بی توجهی نکنید

اگر همچنان با سبک دوران دانشگاه یا مدرسه، مطلب مینویسید احتمالا در بازاریابی محتوا با موفقیت رو به رو نمی شوید. وقتی صحبت از پست یک وبلاگ می شود، قوانین جدید نمود می کنند. در بین این قوانین، فرمت نوشته ها بسیار اهمیت دارد و تاثیر زیادی برای جلب نظر مخاطبان و موتورهای جستجو دارد.

از جملات کوتاه تر کمک بگیرید و نهایتا دو یا سه جمله را در یک پاراگراف جا دهید. بعد از آن هم می توانید از یک جمله مجزا برای تاکید روی گفته ها کمک بگیرید. ساختار کلی صفحه هم باید مثل تصاویر صفحه از قابلیت دیداری خوبی برخوردار باشد.

اما مهم ترین نکته استفاده از هدینگ ها در متن محتوا است. هدینگ ها باعث تقسیم کردن محتوا به بخش های مجزا شده و هضم مطلب را برای مخاطبان آسانتر می کند. همچنین این کار تاثیر زیادی در درک موتورهای جستجو از مطلب شما داشته و به سئو آن کمک بسیاری می کند.

لینک های داخلی

اگر تازه کار هستید شاید برای اولین باری است که عبارت لینک های داخلی را می شنوید، اما لینک های داخلی مزایای بسیاری به همراه دارند. آن ها مخاطبان کمک می کنند و در سئو و ترافیک سایت هم موثر هستند.

وقتی در حال تنظیم یک پست جدید هستید و از عبارتی استفاده می کنید که در پست های قبلی درباره آن توضیحات کاملی داده اید، می توانید از روش لینک داخلی به آن مطلب اشاره کنید.

این موضوع احتمالا باعث می شود که خوانندگان مطلب به لینک ارجاع شده بروند و به جای کلیک روی دکمه بک و در نتیجه افزایش بانس ریت، به گشت زنی در سایت بپردازند.

محتوای بلند بنویسید

نه تنها مخاطبان به مطالب بسیار بلند و جامع علاقه مند، بلکه موتورهای جستجو هم این نوع مطالب را دوست داشته و بهای بیشتری به مطالب بیش از 2000 کلمه می دهند.

در حقیقت بیشتر مطالبی که در رتبه های یک تا سوم نتایج گوگل قرار دارند، دارای بیش از 2000 کلمه محتوا هستند. همچنین مطالب بلندتر از شانس بیشتری برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی برخوردارند. البته کاملا واضح است که در مطالب بلندتر به فرمت محتوا دقت بیشتری باید کنید تا دچار از هم گسیختگی نشود.

لینک های خارجی

لینک های خارجی مثل لینک های داخلی در سئو اهمیت دارند. لینک ها بعد از محتوا دومین چیزی هستند که گوگل اهمیت بسیاری به آن ها می دهد.

وقتی درباره موضوعی در حال نوشتن مطلب هستید و احساس می کنید که لینک به یک سایت دیگر می تواند کمک بیشتری به مخاطبان در این زمینه کند، حتما این کار را انجام دهید. دقت داشته باید که تنها به سایتهای معتبری لینک دهید که برای مخاطبان مفید خواهد بود.

به کوچک ترین نکات هم اهمیت دهید

بعضی مواقع که برای پست مطالب عجله داریم، امکان دارد به نکات اولیه سئو دقت نکنیم. اما همین موارد کوچک در کنار هم می توانند تاثیر بزرگی داشته باشند. فراموش کردن استفاده از کلمات کلیدی در عنوان صفحه، یو آر ال و متای توضیحات و همچنین غافل شدن از متن جایگزین عکس ها، می تواند آسیب بزرگی برای سئو باشد. بدون داشتن یک استراتژی و نظم در پروسه سئو نمیتوان به ترافیک طبیعی برای سایت، دست یافت.

به محتوای تصویری و مدیا اهمیت دهید

یکی از راه هایی که محتوای یک صفحه را می تواند جذاب تر کند، کمک از تصاویر و فایل های مدیاست. مخاطبان بعد از ورود به صفحه می خواهند سریع با اصل محتوا آشنا شوند. نمودارها، اینفوگرافیک ها و ویدئوها کمک بسیاری به جذب این نوع مخاطبان می کند.

حضور در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی باعث افزایش ارتباط شما با مخاطبان در سطح شخصی تری شده و از این روش، ترافیک بیشتری برای سایت کسب می کنید. شبکه های اجتماعی روی سئو هم تاثیر دارند. آن ها باعث افزایش بازدید از سایت و ارتقا سئو آن می شوند.

سوالات متداول سئو

برای رسیدن به رتبه اول گوگل چقدر زمان نیاز داریم؟
بسته به میزان اعتبار و فعالیت های پیشین سایت شما، کلماتی که هدف گذاری کرده اید و وضعیت رقبا این زمان تعیین خواهد شد. امکان دارد در یک حوزه بتوان در 3 ماه موفقیت های مهمی کسب کرد ولی در حوزه دیگری بیش از شش ماه زمان لازم باشد.

قیمت خدمات سئو چقدر است؟
سئو یک محصول نیست بلکه مجموعه ای از خدمات است و نمیتوان قیمت مشخصی برای همه سایت ها درنظر گرفت. خدمات سئو را در دسته بندی های مختلفی شامل بهینه سازی سایت، بازاریابی محتوا، لینک سازی و … قرار می دهند و برای هرکدام هزینه خاصی مشخص می کنند.

چه تضمینی برای رسیدن به رتبه 1 گوگل دارید؟
هیچ تضمینی برای تعیین دقیق رتبه شما در بازه زمانی مشخص وجود ندارد چرا که اطلاعاتی از آپدیت های بعدی گوگل و میزان فعالیت رقبا در دست نیست. در واقع ارائه تضمین به کارفرما شانس پذیرش پروژه را افزایش میدهد ولی همانطور که خود گوگل هم بارها اعلام کرده است این روش کلاه برداری است.

چرا نگاه نو؟

نگاه نو تمام مراحل طراحی و سئوی وبسایت را با کیفیتی بی‌نظیر که حاصل دانش فنی و تجربه سالیان پرسنل است، با هزینه‌ای منصفانه و مناسب ارائه می‌دهد. همچنین پشتیبانی جامع و همه‌جانبه در تمام مراحل طراحی و اجرا و سئوی سایت را برای داشتن یک وبسایت موفق برای شما تضمین می‌کند.

آماده یک گفت و گوی خوب هستید؟

وجه تمایز

iconf4 - بهینه‌سازی سایت

قدمت و تجربه

سابقه 18 سال حضور مستمر و تجربه سـال‌ها فعالیت و مطالعه در عرصه کسب و کارهای آنلاین

iconf3 - بهینه‌سازی سایت

تیم کارآزموده و خلاق

بی‌شک نگاه نو موفقیت و استمرارش را مدیون تیمی متخصص، متعهد و باتجربه است.

iconf2 - بهینه‌سازی سایت

پشتیبانی حرفه‌ای

تیم پشتیبانی حرفه‌ای نگاه نو در تمام مراحل قبل، در حین و بعد از اجرای پروژه همیشه با شماست.

iconf1 - بهینه‌سازی سایت

کارشناسی اختصاصی

در هر پروژه‌ای که به ما می‌سپاریـد، کارشناس حرفه‌ای خودتان را داشته باشید.

درخواست مشاوره

 • یکی از بازه های زمانی زیر را انتخاب کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

  • ۹ تا ۱۲
  • ۱۲ تا ۱۵
  • ۱۵ تا ۱۸
  • ۱۸ تا ۲۱
  متن خطا