معرفی به موتور جستجو

معرفی به موتور جستجو

معرفی به موتور جستجوموتور جستجو ابزاری است که کاربران اینترنت از آن برای جستجوی وب سایت ها و بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود استفاده می کنند. قریب به اتفاق کاربران از این روش برای پیدا کردن وب سایتها استفاده می کنند از این رو اکثر وب سایت ها از طریق موتور جسجو پیدا می شوند و در اختیار کاربران قرار می گیرند. امروزه تخمین زده می شود که حدود ۸۵ % از بازدیدها توسط موتورهای جستجوگر فراهم شده اند و معمولا سایتهایی از این ترافیک بهره خوبی می برند که جایگاه آنها در صفحه اول نتایج جستجو گر ها باشد.

طبق آنچه گفته شد بدون بهینه سازی، یک وب سایت بیش از نیمی از کاربران و حتی مشتریان خود را از دست می دهد. بعلاوه موقعیت و جایگاه سایت شما در موتور جستجو اصلی ترین عامل تعیین ارزش سایت شماست. زیرا هر اندازه هم که سایت شما زیبا و حرفه ای باشد بدون بازدید ارزشی ندارد.

یکی از را ه هایی که می توان برای جلوگیری از این اتفاق بکار برد معرفی وب سایت به موتور های جستجو است که امتیاز آن سایت را بالا می برد و در جستجو هایی که توسط کاربران انجام می گیرد باعث می شود سایت شما جزء اولین سایت هایی باشد که به نمایش گذاشته می شود .

گروه طراحان نگاه نو با بکارگیری شیوه های مختلف و راهکارهای نوین سایت شما را به موتورهای جستجوی متعدد و متنوعی معرفی می نماید و امتیاز و بازدید سایت شما را ارتقا می دهد.

جهت سفارش و یا کسب اطلاعات بیشتر می توانیداز طریق فرم تماس با ما، با ما ارتباط برقرار نمایید. مشاوران و کارشناسان گروه طراحان نگاه نو همواره آماده خدمت رسانی و پاسخگویی به نیازهای شما هستند.

هدف ما گسترش تجارت شماست

موتورهای جستجوگر

Alltheweb Alltheweb : یک موتورجستجوی خیلی بزرگ که اعتبار و عمومیت زیادی دارد. درسال ۲۰۰۲ ظاهراً یکی از مهمترین رقبای Google بشمار می رفت . در یک بررسی صورت گرفته توسط Pandecta magazine ، که در چهارمین سه ماه سال ۲۰۰۲ انجام شده است ، تخمین زده شده است که alltheweb دومین و بزگترین پایگاه داده را دارد , همچنین در تست ارتباط نیز خوب کار میکند و بعد ازگوگل و wisenut در رتبه سوم است. اما در تست سرعت معمولا شکست میخورد.   Altavista Altavista : موتورجستجوی پیشگامی است که توسط overture درفوریه ۲۰۰۳ خریداری شده است.   ASkJeeves Ask jeeves : یک موتورجستجوی نسبتاً عمومی است. ادعایش برای شهرت این است که به شما اجازه میدهد تا بجای استفاده تنها از کلمات کلیدی بتوانید درخواست خود را بصورت یک سئوالات متنی توضیحی واردکنید. Ask jeeves ازteoma ، overture و ODP نتایج جستجو را دریافت میکند.   Excite Excite : یکی از موتورهای اصلی جستجو است.   Google Google : بزرگترین ، سریعترین و دقیقترین موتور جستجو است . گوگل با سیستم pagerank خودش مشهور است.     Hotbot Hotbot : یک موتورجستجوی نسبتاً عمومی است ، اگرچه محبوبیت آن شدیدا با تسلط پیدا کردن گوگل کاهش یافته است. Hotbot یکبار گزارش شده است که بزرگترین پایگاه داده را در اختیار دارد. دریک بررسی صورت گرفته توسط pandecta magazine تخمین زده شده است که چهارمین پایگاه داده بزرگ را بعد ازگوگل ، alltheweb و wisenut دارد . hotbot به منظور رسیدن به سرعت از فن آوری محاسبه موازی بهره برداری میکند ( شبکه ایستگاه های کاری ). زمانی که شما قدرت محاسبه ترکیبی این مولفه های کوچکتر را اضافه میکنید، شما کارایی طبقانی ابرکامپیوتر را به دست می آورید.   Lycos Lycos : خود را به عنوان یک موتورجستجو مطرح کرده است و در اواخر دهه ۹۰ دارای رتبه بالایی از لحاظ محبوبیت بین کاربران اینترنتی بوده است.     Overture Overture : بزرگترین و عمومی ترین موتورجستجوی PPC است , که قبلاً به عنوان GoTo شناخته شده است.   Teoma Teoma : یک موتورجستجوی نسبتاً جدید است . ( درمقایسه با oldiesمانند altavista . )     Yahoo Yahoo : یکی ازاولین و دوست داشتنی ترین دایرکتوریهای وب است. Yahoo درحال حاضر ( ۲۰۰۲ ) سایتی است که بیشترین بازدید کننده را در اینترنت دارد.

گروه طراحان نگاه نو

در صورت نیاز به پشتیبانی می توانید به پورتال پشتیبانی مراجعه نمایید .


اخبار داخلی نگاه نومقالات طراحی وب سایت